sklep
potencje sklep

Lista produktów

 Ważne informacje12. Co warto wiedzieć o seksualności?

Co warto wiedzieć o seksualności?

Seksualność jest nieodłączną częścią każdego z nas. Nie bez powodu Abraham Maslow – autor słynnej piramidy potrzeb – uwzględnił w niej seks. Co więcej, umieścił go u samej podstawy, dołączając do potrzeb fizjologicznych. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak dużą rolę odgrywa seks w naszym życiu. Jest dopełnieniem relacji, źródłem ogromnej przyjemności, drogą do posiadania potomstwa. Niestety, często nasza seksualność szwankuje. W przypadku panów powszechnym problemem są zaburzenia erekcji, które sprawiają, że w domowej apteczce niejednego mężczyzny znajduje się lek na potencję. Poznajmy seksualność człowieka bliżej.

Co składa się na naszą seksualność?

Wiele osób sądzi, że seksualność to tylko seks. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że leki na potencję są tym, co bardzo mocno utożsamiamy właśnie z seksualnością. Tymczasem okazuje się, że sfera ta jest dużo bardziej skomplikowana. Obecnie specjaliści wskazują, że model seksualności człowieka ma charakter hierarchiczny. Znajdują się w nim następujące poziomy:

●    kulturowy;
●    socjologiczny;
●    psychologiczny;
●    neurobiologiczny;
●    biochemiczny;
●    genetyczny.

Na naszą seksualność składa się nasza płeć, poglądy, emocje, przekaz, który dostaliśmy od rodziców i osób znaczących. Jest to naprawdę skomplikowany i rozbudowany konstrukt.

Jakie są różnice między kobietami a mężczyznami?

Mówiąc o seksualności, warto skoncentrować się nie tylko na tym, jak radzić sobie z różnymi problemami w jej obszarze (na przykład sięgając po lek na potencję bez recepty), ale także na tym, jakie są różnice między kobietami a mężczyznami. Jeśli chodzi o budowę ciała, to wszyscy doskonale je znamy. Kiedy jednak zapytamy o inne aspekty seksualności, pojawia się duży problem z udzieleniem odpowiedzi.

Jeśli chodzi o popęd seksualny, to powszechne jest przekonanie, że ten u mężczyzn jest znacznie większy niż u kobiet. Tymczasem okazuje się, że panowie wykazują większe zainteresowanie seksem, ale to nie oznacza, że mają w tym obszarze większe potrzeby. Wynika to z kulturowego przekazu, w którym dorastamy. W przypadku dziewczynek nacisk kładzie się na inne aspekty funkcjonowania, stąd kobiety często nie okazują potrzeb seksualnych tak otwarcie, jak mężczyźni.

Cechą bardzo mocno odróżniającą seksualność mężczyzn od seksualności kobiet jest większa stabilność w czasie. Jeśli tylko mężczyzna będzie o siebie dbał, może cieszyć się udanym życiem seksualnym do później starości. W przypadku pań nie zawsze bywa tak różowo. Wynika to z dużych zmian hormonalnych, jakie zachodzą na przestrzeni życia. Najlepszym przykładem jest menopauza, która u większości pań prowadzi do uciążliwej suchości pochwy. Brak nawilżenia sprawia, że stosunek nie dostarcza przyjemności, a wiąże się z bólem. W efekcie panie zaczynają unikać zbliżeń.

Seksualność to bardzo rozległy temat. Można o niej pisać i pisać, wskazując na różne jej aspekty, a także problemy, z jakimi mogą zetknąć się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Można także mówić o metodach leczenia zaburzeń seksualnych, do których zalicza się między innymi leki na potencję bez recepty. Poruszone przez nas zagadnienia to jedynie niewielka część tego, co można na temat ludzkiej seksualności powiedzieć.
 

Leki na potencję

Oryginalne, popularne leki na potencję. Szeroki wybór, atrakcyjne ceny
 

leki na potencję

Darmowa wysyłka od 299 zł

Do każdego zamówienia gratisy !!!

 

Newsletter

zapisz się do newslettera aby otrzymywać najświeższe informację