sklep
potencje sklep

Lista produktów

 Na koncentracjęModalert 200 
WZÓR Z CMS:
Modalert 200


80.00
Ilość
- +
 
Modalert 200

Modalert 200- Substancja czynna: MODAFINIL- 200 mg- działanie ok. 8 godzin- Zaczyna działać po ok. 60 minutach

Ilość blistrów Ilość tabletek Cena za 1 tabletkę Wartość
1 10 8 zł 80 zł
3 30 7.5 zł 225 zł
5 50 7 zł 350 zł
10 100 6.5 zł 650 zł

Modalert 200

Zaburzenia snu i narkolepsja może być leczona skutecznymi środkami takimi jak Modalert 200.

Czym jest Modalert 200?

Modalert 200 to lek, który zawiera substancję czynną modafinil. Ten należy do klasy analeptyków i jest stosowany jako wysoce skuteczna terapia przeciw senności, a w niektórych krajach jest stosowany jako środek psychostymulujący lub suplement sportowy. Inne nazwy tego leku obejmują Provigil, Vigimax, Zalux, Alertek i inne. Najczęściej modafinil stosuje się szczególnie w leczeniu senności spowodowanej zmianami rytmu snu (zmiany w pracy, bezdech). Trwają aktywne badania mające na celu rozszerzenie zakresu tego leku. Rozważane są możliwe metody stosowania modafinilu w leczeniu uzależnienia od kokainy, zespołu nadpobudliwości z deficytem uwagi, schizofrenii, a także w celu poprawy aktywności umysłowej po chemioterapii. Kilka firm aktywnie bada również zastosowanie modafinilu w celu przyspieszenia odchudzania.

Jak działa Modalert 200?

Modalert 200 jest stosowany w leczeniu resztkowej senności pomimo ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych w obturacyjnym bezdechu sennym (res-OSA). W 2011 r. Europejska Agencja Leków usunęła wskazanie na podstawie niekorzystnego profilu ryzyka i korzyści w dwóch badaniach skuteczności i wszystkich zgromadzonych danych dotyczących bezpieczeństwa. Modafinil jako substancja czynna poprawia subiektywną i obiektywną senność w ciągu dnia. Modafinil działa również na inne typy komórek nerwowych, które wykorzystują różne sygnały chemiczne zwane glutaminianem do przekazywania wiadomości nerwowych. Modafinil aktywuje te tak zwane komórki nerwowe glutaminergiczne, które promują czuwanie. Są to te same komórki nerwowe, na które działają cząsteczki takie jak kofeina. Zwiększając sygnały wysyłane przez te neurony, uważa się, że modafinil zwiększa czuwanie. Modafinil hamuje również działanie kwasu gamma-aminomasłowego lub GABA, hamującego neuroprzekaźnika. GABA działa na rzecz zakończenia sygnałów nerwowych i rozluźnienia komórek nerwowych po wysłaniu wiadomości. Modafinil zmniejsza działanie GABA, co oznacza, że komórki nerwowe są bardziej aktywne. Połączenie działania modafinilu wydaje się poprawiać czuwanie i czujność w stanach takich jak narkolepsja, ale może być również przydatne w zaburzeniach neurologicznych, takich jak CMT.

Jak stosować Modalert 200?

Lek powinien być stosowany raz lub dwa razy dziennie. Czasami można go stosować w zależności od potrzeb. Dotyczy to osób, które potrzebują zastosować lek celem utrzymania czujności w trakcie pracy czy nauki. Zalecana dawka to 200 mg. W niektórych przypadkach lekarz może zadecydować o podniesieniu dawki.

Czy Modalert 200 powoduje jakieś skutki uboczne?

70 procent ocenianych badań nie wykazało wpływu leku na nastrój badanych. Ponadto działania niepożądane, takie jak ból głowy, nudności lub zaburzenia snu, nie były częstsze niż w grupach placebo. Niekiedy może pojawić się:

- ból głowy
- zmniejszony apetyt
- nerwowość
- bezsenność
- strach
- depresja
- zaburzenia myślenia
- zamieszanie
- drażliwość
- zawrót głowy
- senność
- parestezje
- niewyraźne widzenie
- tachykardia, kołatanie serca
- rozszerzenie naczyń
- ból brzucha
- nudności
- biegunka lub zaparcie
- astenia
- ból w klatce piersiowej.

Sporadycznie może pojawiać się:

- zapalenie gardła, zapalenie zatok
- eozynofilia, leukopenia
- niewielka reakcja alergiczna
- hipercholesterolemia
- hiperglikemia
- cukrzyca
- zwiększony apetyt
- zaburzenia snu
- labilność emocjonalna
- zmniejszone libido
- zaburzenia osobowości
- depersonalizacja
- agresja
- myśli samobójcze
- dyskinezy
- amnezja
- migrena
- drżenie
- zaburzenia smaku
- zaburzenia mowy
- suche oko
- ekstrasystolia
- niemiarowość
- nadciśnienie lub niedociśnienie
- duszność, astma
- kaszel
- bębnica
- wymiociny
- zapalenie języka
- owrzodzenie jamy ustnej
- pocenie
- wysypka
- trądzik
- świąd
- ból pleców, ból szyi
- nieprawidłowe oddawanie moczu
- zaburzenia miesiączkowania

Bardzo rzadko występują:

- mamy
- manie
- psychoza

Czy są jakieś przeciwwskazania przy przyjmowaniu Modalert 200?

Brak jest wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności leku u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, ale osoby cierpiące na tego typu choroby powinny ograniczyć dawkę. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby dawkę leku należy zmniejszyć o połowę. Pacjenci w podeszłym wieku powinni rozpocząć dawkowanie od 100 mg na dobę.

Modafinil może wchodzić w interakcje z następującymi składnikami aktywnymi:

Leki przeciwdrgawkowe jak karbamazepina lub fenobarbital, można zmniejszyć poziom modafinilu w osoczu. Ponadto modafinil może zmniejszać klirens fenytoiny. Dlatego należy zwrócić uwagę na pacjentów z toksycznością fenytoiny. Hormonalne środki antykoncepcyjne. Lek może wpływać na skuteczność hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Dlatego zaleca się stosowanie alternatywnych / dodatkowych środków antykoncepcyjnych u pacjentów leczonych tym lekiem i przez okres do dwóch miesięcy po odstawieniu leku. Niewskazane jest też przyjmowanie leków - - przeciwdepresyjnych: Stężenia trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych i selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny mogą być podwyższone u pacjentów z niedoborem CYP2D6 (około 10% populacji rasy białej). Pacjenci mogą wymagać mniejszej dawki leków przeciwdepresyjnych.
 

Ostatnio przeglądane

Leki na koncentrację

Popularne leki na koncentrację. Szeroki wybór, atrakcyjne ceny

 

leki na koncentrację

Leki na potencję

Oryginalne, popularne leki na potencję. Szeroki wybór, atrakcyjne ceny
 

leki na potencję

Darmowa wysyłka od 299 zł

Do każdego zamówienia gratisy !!!

 

Newsletter

zapisz się do newslettera aby otrzymywać najświeższe informację